האם קנייה דרך קבוצת רכישה משתלמת? - פורום קבוצות רכישה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 11:58, 4 ביוני 2013

  קבוצה של אנשים שמתארגנים לקנות דירות יחד הרי אינם אנשי מקצוע ואינם מבינים בתחום ומכיוון שמושקע כסף רב בוודאי מומלץ להיעזר באנשי מקצוע, לא? לכולם הרי יש לשלם. השאלה אם בסופו של דבר משתלם ללכת על קבוצת רכישה?

  השב
 • 12:19, 4 ביוני 2013

  שלום מיכל
  את צודקת, איש לא עובד בחינם. כל אנשי המקצוע, ויש רבים כאלו כגון , ארכיטקט, מודד, קבלן שלד , קבלן גמר, מפקח, מעצב פנים ספקים וכו' לא עובדים בחינם, אולם לקבוצה יש את האפשרות לבחור את אלו עימם היא מעוניינת לעבוד, יש התמחרות בין בעלי המקצוע והקבוצה או ליתר דיוק הועד הנבחר מבין חברי הקבוצה , בדרך כלל חברי הועד הם אנשים שבאים ממגוון מקצועות שעשויים לעזור בקבלת ההחלטות. חברי הועד מקבלים את ההחלטה במי לבחור ( לא בהכרח בזול מכולם) בסופו של דבר הניסיון מלמד שיותר זול לרכוש במסגרת קבוצת רכישה זה חוסך בדרך כלל בין 10%-15%. אל תשכחי כי חלק נכבד ממחיר הדירה מושפע ממיסוי ומשווי קרקע לא הכל מסתכם בעלויות הבנייה

  בברכה
  משה גליקו עו"ד

  תגובה

טרנד קבוצות הרכישה מהווה כיום כ 12%-15% מכלל הבנייה בארץ. מדובר בנתח לא מבוטל ובציבור קונים גדול. אולם מדובר בתחום "פרוץ" שבו מתפקדים "מארגני קבוצות" אשר רבים מהם אינם מקצועיים במידה הנחוצה ועל כך לא חסרים סיפורים בעיתונות.
כעו"ד המלווים מארגני קבוצות רכישה בכל הארץ אנו מביאים בפורום זה מאגר ידע גדול אשר באמצעותו נוכל לתרום לאלה המעוניינים להצטרף לקבוצת רכישה ולאלה המתעניינים בתחום.