מס מכירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 00:05, 16 באוגוסט 2013

  אהלן לכולם, קודם כמה עובדות: 1. יש לי דירה להשקעה במודיעין שקניתי ב-2007. כרגע מושכרת. 2. אני בתהליך של קניית מגרש בצפון. 3. ערך הדירה הכפיל את עצמו . השאלות: .1 חשבתי למכור את הדירה כדי לממן את קניית המגרש, אבל מסתבר שאני יכול להמתין עוד שנה עם מכירת הדירה. 2. האם יהיה לי מס רכישה על המגרש? וכמה מס אצטרך לשלם? . המגרש הוא מהמנהל, -שומת הקרקע בערך 500 אלף ש"ח לפני הנחת אזור עדיפות (הנחה של 175 אלף ש"ח) לא מכרתי שום נכס ב4 שנים האחרונות. 3. הבנתי שנכנסים תקנות חדשות בתחילת 2014, לגבי מיסוי על מכירת דירות להשקעה. כמה המס? הדירה כיום שווה 1.3 מיליון (נקנתה ב-660 אלף ש"ח, לפני 6 שנים) 4. האם עדיף לי למכור את הדירה היום? האם זה יפתור אותי ממס רכישה/מכירה וכו' 5. או שעדיף לחכות עוד שנה בתקווה שערך הדירה יעלה ביותר מכל המיסים שאצטרך לשלם? ממש תודה!

  השב
 • 00:00, 22 באוגוסט 2013

  גלעד שלום. מהפרטים שציינת עולה כי לא נוצל על-ידך פטור ממס שבח במהלך 4 שנים האחרונות , על כן , ככל שתמכור את הדירה עד ליום 31.12.13 , אתה זכאי פטור ממס. במידה ותבחר למכור את הדירה לאחר מועד זה, שאלת הפטור תלויה בברור מס' פרטים, לרבות מס' הדירות שבבעלותך ביום 1.01.2014. מכל מקום בהתאם לרפורמה, המס שאמור לחול הוא בשיעור 25% מהרווח שנצבר החל 1.1.2014.
  בעניין מס הרכישה על המגרש - המס הוא בשיעור 6% מהתמורה אך ככל שהמגרש מיועד לבניית בית מגורים, תוכל לקבל חזרה 1% בכפוף להצגת היתר בנייה על המגרש. מאחר והפרטים שציינת דלים לא ניתן לתת לך תשובה מדויקת על כן , אמליץ לך להיוועץ בעו"ד מומחה בתחום המיסוי בטרם תחליט לבצע עסקת מקרקעין כלשהי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.