בקשת הבהרה בנושא פטורים ממס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יובל בן גיגי

  נשלח ע"ייובל בן גיגי 16:51, 21 בדצמבר 2013

  עו״ד אבירם שלום רב, במרץ 2013 רכשתי את דירתי הראשונה והיחידה כעת אני מוכר אותה וקונה דירה אחרת במקומה, שאלתי היא: אם יווצר מצב ואהיה מעוניין למכור אותה לפני שהחזקתי בה 18 חודשים ויהיה עליית ערך האם אוכל להשתמש בפטור של אחת ל4 שנים (כי בפטור של הדירה יחידה אני משתמש עכשיו) אודה לך על תגובתך תודה ושבוע טוב

  השב
 • 23:37, 28 בדצמבר 2013

  יובל שלום. הפטור של אחת לארבע שנים יבוטל ביום 1.1.2014 ויוותר פטור למכירת דירה יחידה שהמוכר הוא בעל זכות בדירה במשך 18 חודשים לפחות מהיום שהייתה לדירת למגורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.