מס שבח שנת 2014 מכירת דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • נופר

  נשלח ע"ינופר 13:05, 22 בדצמבר 2013

  שלום, סבתי מכרה לפני כשנתיים דירה (בפטור ממס שבח) ונותרו בבעלותה 2 דירות נוספות. בינואר / פברואר 2014 סבתי מעוניינת למכור דירה נוספת ותישאר בבעלותה דירה יחידה. האם עבור המכירה של הדירה בתחילת שנת 2014 תהיה חייבת במס ? תודה רבה

  השב
 • 23:44, 28 בדצמבר 2013

  נופר שלום. במכירת דריתה השנייה של סבתך יחול "מס לינארי" קרי, השבח שנצבר עד ליום 1.1.2014 יהיה פטור ממס ואילו על השבח שיצטבר ממועד זה ואילך יחול מס בשיעור 25%. אני מודע לכך שהתשובה עשוייה להיות לא ברורה למי שאינו עוסק בתחום, אך לא ניתן להסביר בצורה מפורטת בפורום אלא יהיה עליך לפנות לעו"ד העוסק בתחום לקבלת הסבר מפורט ועריכת סימולציה של מס העושי לחול בעסקה.

  תגובה
 • 16:40, 19 בינואר 2014

  שם תוכן הודעה:
  שלום רב
  להורי 2 דירות ,אחת מושכרת כ 5 שנים ובאחת (שאותה קנו לפני כ 5 שנים ) הם מתגוררים
  בודאי שערך שתי הדירות עלה בשנים אלה,
  הם שוקלים למכור את דירת המגורים ולרכוש דירה אחרת קטנה יותר (ששוויה יהיה נמוך יותר)
  האם המכירה תהיה חייבת במס ליניארי גם כן?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.