פטור ממס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רימה

  נשלח ע"ירימה 13:29, 22 בדצמבר 2013

  שלום רב! יש לנו ילדה נכה 100%,אנו רוצים להשתמש בפטור שמגיע לה ממס רכישה, איפה אנו צריכים לפנות כדי לקבל את הזכאות? תודה.

  השב
 • 23:52, 28 בדצמבר 2013

  רימה שלום. הפטור ניתן באמצעות מילוי בקשה ע"ג טופס המוגש למשרדי מס מיסוי מקרקעין יחד עם ההצהרה על רכישת הדירה. את הטופס ניתן להוריד מאת רשות המיסים בכתובת WWW.MOF.GOV.IL/TAXES.
  יש לפנות לעו"ד שיאמת את החתימה על הטופס ובדרך כלל עו"ד המייצג את רוכשי הדירה עורך גם טפסים אלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.