מיסי מקרקעין על ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 18:46, 24 בדצמבר 2013

  ברצוני להוריש 4 דירות מגורים שבבעלותי כיום ל-2 ילדי. כל אחד מהם נשוי ויש לכל אחד דירת מגורים יחידה. האם יש מס כלשהוא על הירושה (מס שבח, מס רכישה..) ואם הם ירצו למכור את הדירות שירשו יאלצו לשלם עליהם מס נוסף? האם ניתן לערוך צוואה כך שחלוקת הירושה תמנע תשלומים מיותרים.

  השב
 • 00:03, 29 בדצמבר 2013

  אלי שלום. עלי להבהיר מס' דברים בטרם אענה לשאלתך. יש להבחין בין עריכת צוואה לבין ירושה בפועל. לעריכת צוואה אין כל משמעות מבחינת מס כי לא חל מס כלל על נכס שעתיד לעבור ליורש, אם בכלל. לעומת זאת לאחר אריכות ימי המצווה, ובעת קבלת נכסי הירושה תיבחן שאלת מס על עזבון במועד הרוולנטי. כיום אין מס עזבון , אך לא ניתן לנבא מה יהיה בעתיד. על כן, ערכית הצוואה אינה כרוכה בכל מס ובבואם של הירושים למכור את נכסי הירושה - תיבחן שאלת תחול מס לפי החוק שיחול אז. אני מאחל לך אריכות חיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.