מסים על דירה שהתקבלה בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 18:55, 2 בינואר 2014

  אני יחד עם שני אחי ירשנו את דירתה של אמנו האלמנה. הדירה נרכשה ע״י האם לפני כעשר שנים והיתה דירתה היחידה. שווי הדירה מעל חמישה מליון ש״ח. לי ולאחד מאחי דירות משלנו ואלו אחינו הנוסף הינו תושב חוץ ואין לו דירה בבעלותו. איזה מסים יחולו עלינו בעת מכירת הדירה?

  השב
 • 23:38, 12 בינואר 2014

  דוד שלום, הפטור ניתן לתושבי ישראל בלבד עד לסך של 4.5 מליון ש"ח. לצורך חישוב המס עליכם לפנות לעו"ד הבקי במיסוי מ מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.