מס שבח ומס רכישה על קבלתי דירהבירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יחיאל

  נשלח ע"ייחיאל 13:19, 6 בינואר 2014

  חמותי נפטרה לפני חודש והורישה ל3 בנותיה בית.בעת פטירה זה,היה ביתה היחיד.לפני 18 חודש היתה בבעלותה דירה נוספת שאני ואשתי קנינו ממנה.רציתי לדעת האם לפי החוק חדש אפשר לקבל פטור ממס שבח.והאם יש מס רגישה על קבלת הדירה.הירושה הינה מחולקת. שליש לכל בת תודה

  השב
 • 23:32, 12 בינואר 2014

  יחיאל שלום. ראשית אין מס רכישה על קבלת דירה בירושה. על מנת לענות לשאלתך יש לבחון האם דירת הירושה עונה לתנאי סעיף 49ב(5) לחוק. העובדות שפרטת אינן מספיקות כדי להעניק לך תשובה קונקרטית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.