מס רכישה ושבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 11:41, 7 בינואר 2014

  יש בבעלותי 2 דירות ( אחת לפני הנישואין ואחת לאחר הנישואין) ואני עומד לקראת חתימת חוזה (שבוע הבא) לדירה שלישית - איך ניתן לקבל פטור ממס רכישה , עד מתי אוכל למכור דירה ראשונה...דירה שנייה על מנת לקבל את הפטור

  השב
 • 23:25, 12 בינואר 2014

  גיא שלום, ככל שתתקשר בחוזה לרכישת דירה בעוד שהנך בעלים של שתי דירות, לא תקבל כל הנחה/פטור במס רכישה, על מנת לקבלת את הפטור (לפי המדרגות) עליך למכור את הדירות הקודמות. אציין כי יש חשיבות לסדר המכירה והרכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.