העברה ללא תמורה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 21:13, 8 בינואר 2014

  שלום רב, אם ילדים מבקשים לסלק משכנתא של ההורים מכיסם ולאחר מכן להעביר את הדירה על שם אחד הילדים. האם מדובר בהעברה ללא תמורה ?

  השב
 • 23:17, 12 בינואר 2014

  שירלי שלום. זו לא נחשבת העברה ללא תמורה. חשוב לציין כי בתצהיר ההעברה נדרש הילד לציין שלא שילם כל תמורה, לא ישירה ולא עקיפה וכי לא ישלם כל תמורה בעתיד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.