פטור ממע"מ בתמ"א 2/38 בהריסת מבנה קיים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי גולדנברג

  נשלח ע"יאבי גולדנברג 19:10, 10 בינואר 2014

  ישנו בית על הקרקע שיקבל בקרוב היתר להריסה ובניה עפ"י תמ"א 38 2 הבניה של שתי יחידות במקום הבית שיהרס תבוצע על ידינו בעלי הקרקע באמצעות קבלן ביצוע. שתי היחידות שייבנו הן לשימושנו העצמי, נגור בהן. האם נהיה זכאים לקיזוז המע"מ שנשלם לקבלן הביצוע בגין הקמת היחידות?

  השב
 • 23:14, 12 בינואר 2014

  יש להפנות השאלה לפורום מע"מ ו/או תמ"א 38.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.