קבל דירה בירושה בנוסף לקיימת - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 10:19, 11 בינואר 2014

  מכובדיי, שלום. לאמי יש בית משלה (על שמה, כמובן). אבי נפטר והבית שהיה על שמו (שאמו - סבתי - גרה בו) אמור לעבור על שמה של אמי (עפ"י הצוואה - "כל רכושי יעבור לאשתי או לילדיי, אם זו תלך לפניי..."). עברו כבר שלוש שנים (דצמבר,2010) מאז פטירתו ועדיין לא הועבר בית סבתי (ע"ש אבי, כאמור) לאמי, וכרגע אינני יודע אם כדאי לבצע זאת, מאחר ו-2 בתים לאדם יוצרים מצב של "תשלומים מיותרים", כלשוני, לאמור תשלומי מיסים, שבח וכו'... האם העברת אחד הבתים על-שם אחד מן הילדים עדיף, או שעשוי ליצור מצב דומה? אשמח לתגובותיכם, אורי נ.ב. בפורום זה, בתת-פורום נוסף, הועברה הודעה דומה, מאחר ונראה היה לי, כי הדברים מתאימים ליותר מפורום אחד!

  השב
 • 23:12, 12 בינואר 2014

  אורי שלום. משאלתך לא ברור האם הוצאו צווי ירושה ו/או קיום צוואה (הדבר רלבנטי להסתלקות מיורשה) ולא ברור האם דירת סבתך הייתה דירתה היחידה טרם פטירתה. מכל מקום לשאלתך אין תשובה חד משמעית ויש לבחון אלטרנטיבות בהתאם לעובדות. אני מציע לך לא להסתפק בבירור שאלתך בפורומים משפטיים אלא לגשת לקבלת יעוץ פרטני, בייחוד לאור השינויים המהותיים בחקיקה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.