דירה בירושה ומס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 00:48, 15 בינואר 2014

  בבעלותם של הורי ישנם 2 דירות, אימי נפטרה לפני מספר שנים והורישה לי מחצית מדירה אחת ורבע מהדירה השניה, בדירה אחת אבי גר ואת הדירה שניה הוא משכיר.לאחר שאימי נפטרה אבי הוציא צו קיום ירושה,אך בטאבו לא נרשם חלקי בדירות. ברצוני לרכוש דירה.האם עליי לשלם מס רכישה בגינה?

  השב
 • 00:39, 26 בינואר 2014

  משה שלום, הנך נחשב כבעלים של דירה גם אם לא נרשם על שמך ועל כן עליך לשלם מס רכישה בעת רכישת דירה אחרת, כדירה שנייה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.