מס שבח לתושבת חוץ - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורלין פארלר

  נשלח ע"יאורלין פארלר 18:01, 15 בינואר 2014

  הבנתי שחלו שינויים ואין כרגע פטור כשמוכרים דירה. יש לי כרגע שתי דירות בארץ ואני רוצה למכור אחת מהן. בשנת 2013 מכרתי שתי דירות וקיבלתי פטור בגלל המבצע שעשו . האם כאשר אמכור את הדירה שלי אצטרך לשלם מס ?

  השב
 • 00:36, 26 בינואר 2014

  אורלין שלום. נכון להיום יחול מס שבח במכירת דירה, אלא שהמס הוא על השבח הריאלי שהצטבר החל מיום 1.01.2014 ועד מועד המכירה בפועל. ככל שהדירה תימכר סמוך לינואר 2014 סכום תשלום המס יהיה נמוך מן הסתם. בטרם תחליט על מכירת דירה זו או אחרת , עליך לערוך סימולציות של חישוב מס שבח שעשוי לחול, באמצעות אנשי מקצוע בתחום מיסוי מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.