מכירת דירה בחצי ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

  • אזולאי

    נשלח ע"יאזולאי 11:56, 19 בינואר 2014

    שלום, הוריי התגרשו בשנת 96 וחוייבו בצוואות לפיהן כל אחד מוריש את חלקו (50%) בנכס המשותף לשתי הבנות (אני ואחותי). אבי נפטר ב2009. כיום הדירה עומדת 50% של אימי 25% שלי ו25% של אחותי ואימי מעוניינת למכור את הדירה כמובן ללא כל התנגדות שלנו בנושא. הבנו שיש מס ירושה ובמעמד המכירה ייגבו ממנה סכום גבוב כי הבית הוא חציו בירושת אבי. האם נכון? מה נוכל לעשות? והאם עדיף לוותר על חלקנו ומה שיעור העלות בפרוצדורה הזאת. ברצוני לציין שאף במשרדי הטאבו הנכס רשום על שלושתינו. תודה מראש.

  • 00:18, 26 בינואר 2014

    אזואלי שלום. אין חיוב במס עזבון בישראל, אלא שיש לבחון את העסקה מהפן של מס שבח ולצורך כך נחוצים לי פרטים נוספים לגבי העסקה ולגבי כל אחד מהמוכרים.

מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.