העברה ללא תמורה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 17:44, 21 בינואר 2014

  שלום הבית של אמי רשום חצי על שמי. אני רוצה לבצע העברה ללא תמורה כך שכל הבית יהיה על שמה. לפי הבנתי עלי לבקש פטור ממס שבח בגין העברה ללא תמורה ואמי תדרש לשלם שליש מסכום מס הרכישה. ( אין כרגע עוד דירות על שמי) מזה אומר לגבי פטורים עתידיים ממס שבח? 1. האם אוכל למכור דירה ולבקש פטור ממס שבח בהמשך או שעלי להמתין איזשהי תקופת צינון? 2. האם לאמי תהיה בעיה בעתיד לבקשת פטור ממס שבח במכירת הבית, בגלל שהיא קיבלה את החלק שלי בהעברה ללא תמורה ממני? תודה

  השב
 • 23:58, 25 בינואר 2014

  מיכל שלום. ככל שזו דירתה היחידה של אימך, ושווי מחצית הדירה אינו עולה ע"ס של 1,470,560 ש"ח, אימך לא תדרש לשלם כל מס רכישה, עם זאת , אימך לא תוכל למכור את הדירה בפטור ממס אלא לאחר תקופת צינון של 4 שנים, ואם האמא תתגורר בדירה אזי תקופת הצינון 3 שנים. במידה ואין דירה אחרת בבעלותך, תוכלי למכור דירה שתרכשי בעתיד לאחר שנה וחצי ממועד רכישתה ובלבד שהיא ראויה למגורים במועד הרכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.