מסוי על קנית/מכירת מחצית דירה שהתקבלה בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • בתיה

    נשלח ע"יבתיה 11:49, 9 בפברואר 2014

    אחי ואני ירשנו (קיים צו ירושה) דירה של ההורים שנפטרו אשר נרכשה על ידם בשנות ה50 של המאה הקודמת. לשנינו דירות משלנו. האם האח המוכר יהיה זכאי לפטור ממס שבח? אם לא, האם המס יחושב לינארית ויחול רק על השבח שמעבר ל 1/1/2014 או משום שזו עסקה בין קרובים המס יחושב בשיטה שונה?

    השב
  • 23:08, 12 בפברואר 2014

    בתיה שלום. במידה והדירה היתה דירתם היחידה של הוריכם ובהתמלא תנאים נוספים הקבועים בסעיף 49 ב 5 לחוק מיסוי מקרקעין, לא אמור לחול מס שבח.
    לבחינת קיום תנאי הסעיף עלייך לפנות לעו"ד העוסק בתחום.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.