דירה מזכה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:41, 20 בפברואר 2014

  אני מתכנן למכור בית שהיה של אבי ז"ל . הבית עומד ריק כבר 16 שנה (גרה שם לפני כן 45 שנה) וכמה שנים אינו ראוי למגורים. אם אשמיש אותו (שיפוץ) זה יהפוך אותו לדירה מזכה לצורכי פטור?

  השב
 • 22:17, 23 בפברואר 2014

  טל שלום. על מנת שהדירה תיחשב כדירה מזכה לפי הגדרות החוק עליה, הין היתר, להיות ראויה למגורים על כל שמה כרוך בכך, במשך תקופה של 18 חודשים לפחות. אני מציע שתקראי את ההגדרה המדויקת בחוק מיסוי מקרקעין או שתפני לייעוץ פרטני בטרם תבצעי פעולה כל שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.