מס שבח על מכירת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 22:21, 4 במרץ 2014

  שלום רב, ברשותינו דירה שנרכשה לפני כ-15 שנה. אנו בתהליך בניית בית פרטי שבנייתו תסתיים בעוד כשנה וחצי. שאלתינו, האם נצטרך לשלם מס שבח במידה ונמכור את הדירה שברשותינו לאחר שנסיים את בניית הבית ויהיו ברשותינו שני נכסים.

  השב
 • 22:44, 13 במרץ 2014

  מיכאל שלום. במידה ולא תמכור את דירתך לפני סיום בניית הבית הפרטי, תחשב כבעלים של שתי דירות ולא תהיה זכאי לפטור כדירה יחידה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.