מכירת דירות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 14:48, 9 במרץ 2014

  לי ולבעלי דירת בבעלותינו בה אנו גרים 7 שנים. בנוסף לבעלי יש 2 דירות שקיבל בירושה (חלקו בכל אחת הוא שליש). האם לצרכי מכירת דירת המגורים שלנו אנחנו יכולים להשתמש בפטור של דירה יחידה? אם דירת ירושה תמכר ע"י בעלי ואחיו במס הליניארי החדש , האם שנמכור את דירת המגןרים שלנו, זה ימנע מאיתנו שימוש בפטור של דירה יחידה? שירלי

  השב
 • 22:24, 13 במרץ 2014

  שירלי שלום. החוק קובע כי חלק מדירה ששיעור החזקתו של המוכר בה לא עלה על שליש, נהנה מחזקת דירה יחידה, על כן נראה לי כי באפשרותכם למכור את דירת המגורים שלכם בפטור כדירה יחידה , אך לכך ישנה משמעות לאי יכולתכם למכור את דירות הירושה בפטור בהמשך. כן אציין שלא ניתן למכור יותר משתי דירות במס לינארי בתקופת המעבר הקבועה בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.