רכישת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 10:26, 25 ביולי 2013

  אני ואחי ירשנו דירה שרשומה על שנינו. אחי חי בארה"ב ואני רוצה לקנות את החלק שלו בדירה. האם אני אצטרך לשלם מס על הרכישה ועל העברת הכסף לחשבון שלו בארה"ב והאם הוא יצטרך לשלם בארץ או בארה"ב מס על המכירה?

  השב
 • 12:42, 25 ביולי 2013

  אריק שלום. שאלתך כולל מס' עניינים שונים.
  בהקשר למס הרכישה - ככל שאין בבעלותך, או בבעלות התא המשפחתי שלך (אשתך וילדיך הקטנים - עד גיל 18 שנה) דירה נוספת על החלק שקבלת בירושה, ודירת הירושה נחשבת כדירתך היחידה, הרי שנכון למועד זה אינך אמור לשלם מס רכישה ובלבד ששווי חלקך בדירה, שקבלת בירושה, לא עולה מדרגת המס הראשונה בסכום של 1,470,560 ש"ח.
  בהקשר למס שיעשוי לחול על אחיך בעקבות מכר חלקו בדירת הירושה, הדבר תלוי במס' פרטים שיש לברר טרם מתן תשובה, בין היתר, האם מדובר על ירושה מהורה ? האם היו בבעלותו של המוריש מס' דירות במועד פטירתו ? האם אחיך עשה שימוש בפטור ממס בעבר ? ופרטים נוספים שיש לברר. לא ניתן לתת תשובה מושכלת ללא בירור פרטים אלה ואחרים.
  לגבי שאלותיך האחרות, אשיב כי פורום זה לא לא עוסק בשאלת תחולת המס שעשוי לחול בגין העברת כספים לחו"ל והמס שחל בחו"ל, אלא במיסוי מקרקעין בישראל, על כן, לא אוכל להשיב לשאלות אלה ועליך לפנות לרו"ח העוסק במיסוי בינלאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.