מס רכישה דירה שניה יקרה יותר - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 16:21, 8 בספטמבר 2013

  קניתי דירה נוספת (2.5מ) שיקרה מהדירה שבבעלותי (1.8מ). ברצוני להחזיק בשני הדירות. האם אוכל לשלם מס רכישה לפי ערך הדירה הזולה יותר? האם אוכל לבקש הנחה במס הרכישה. זאת מכיוון שברצוני לגור בדירה היקרה יותר ואילו הדירה הזולה היא להשקעה. תודה.

  השב
 • 16:57, 8 בספטמבר 2013

  אבי שלום. לצערי, התשובה לשאלתך שלילית. החוק קובע כי תינתן הנחה מסויימת במס רכישה בכפוף להתחייבות הרוכש למכור את דירתו הראשונה בתוך תקופה של 24 חודשים. אחרת, תאלץ לשלם את המס המלא בתוספת ריבית, הצמדה וקנסות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.