מס שבח אם ברשותי שני בתים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אפיק

  נשלח ע"יאפיק 14:55, 25 במרץ 2014

  שלום, ברשותי שני בתים - אבקש לברר: 1. באם אני מוכר את אחד הבתים (פעם ראשונה שאני מוכר בית) האם עלי לשלם מס שבח? 2. אחד מהבתים נרכש לפני 3 חודשים - באם אני מוכר אותו כרגע - האם יש אופציה לדרוש את מס הרכישה חזרה? בתודה מראש!

  השב
 • 23:39, 8 באפריל 2014

  אפיק שלום, תשובה לשאלה 1. תשלם מס שבח מוטב - לינארי . תשובה לשאלה 2 . - אין החזרי מס רכישה אלא לאחר ביטול עסקה בתנאים מסויימים בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.