מיסוי בחלק מדירת מתנה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 15:21, 31 במרץ 2014

  לאימי תחי' יש 3 דירות בבעלות מלאה באחד הדירות היא רוצה להעביר לי במתנה 65% האם אני מחויב במס רכישה או אמי מחויבת במס שבח אודה לך מאוד על התשובה

  השב
 • 23:28, 8 באפריל 2014

  דודו שלום, נושא מס הרכישה נבחן במס' קריטיונים - האם בבעלותך דירה אחר, ומה שווי החלק בדירה שתקבל. ללא פרטים אלה לא ניתן להשיב לשאלתך. בעניין מס השבח, אמך זכאית להעביר זכויותיה בדירה ללא תמורה ולבקש פטור שמיועד להעברה בין קרובים. אוסיף ואציין כי לא תוכל למכור את הדירה בפטור אלא לאחר חלוף תקופת צינון הקבועה בחוק.

  תגובה
 • 11:43, 22 באפריל 2014

  לעו"ד אבירם תודה על התשובה יש בבעלותי דירה אחרת ועל כן למיטב הבנתי אני נחשב למקבל בעלות בדירה שניה ועל כן אני מחויב במס רכישה שאלתי איך מחשבים לפי החוק החדש את המס או שאין שינוי ואני מחויב במס של 5% אחוז בדירה שניה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.