מכירת בית פרטי כדירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רמי אמרוסי

  נשלח ע"ירמי אמרוסי 21:29, 5 באפריל 2014

  לפני כ 7 שנים בניתי בית פרטי וכיום הוא מושכר . היום לפי החוק החדש במכירת בית שני יש לשלם מס למרות שלא מכרתי בית ב 4 השנים האחורונות.שאלתי היא איך אוכל לחשב את המס שאצטרך לשלם מכיון שלא שמרתי את כל החשבוניות ששילמתי בזמנו לבניית הדירה , ובנוסףבחלק מהבניה נעזרתי בבעלי מקצוע עובדים זרים סינים רומנים וכו.. כך שלא אוכל להוכיח את העלויות לבניית הבית אודה לכם לתשובה תודה

  השב
 • 23:18, 8 באפריל 2014

  רמי שלום, ניתן להוכיח באמצעות חו"ד שמאי , אך עליך לפנות לקבלת יצוג מעו"ד הבקי היטב בתחום זה, שינהל את כל הליך השומה עבורך, אשרכ עשוי להימשך זמן רב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.