מכירת 3 דירות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 23:47, 18 באפריל 2014

  יש בבעלותי דירת מגורים השייכת לי ולבעלי, בשוווי של כ- 3000000 מיליון 50% בדירה שנתקבלה מאימי במתנה (היא נפטרה לפני כ-5 שנים ולפני כן לא מכרה דירה במשך כ-20 שנה) וכן יש לי 50% בדירה נוספת שקיבלתי בירושה מדודי אני מעוניינת למכור את 3 הדירות ולקבל פטור/ הנחה על הדירה שאני גרה בה על הדירה שקיבלתי בירושה מדודי ובמידה ולא אקבל פטור על דירת המתנה מאימי ארצה לשלם עליה את המס המלא שאלתי היא אני קראתי שאם יש יותר מדירה אחת לא אקבל שום פטור על אף דירה גם אם לא מכרתי בארבע השנים האחרונות אף דירה האומנם?

  השב
 • 00:40, 19 באפריל 2014

  בהמשך לשאלתי הקודמת אם יש ברשותי 3 דירות ושתיים ארצה למכור כעת בהגנה לינארית האם זה אפשרי? וכמה זמן אצטרך להמתין במכירת הדירה השלישית בפטור מלא או לינארי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.