דירה שניה - נכה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 06:49, 21 באפריל 2014

  אחי נכה צהל רווק בן 54 גר בדירת חדר אחד בבנין ישן דירתו בגודל 32 מ"ר, הדירה על שמו - נקנתה לאחר היותו נכה לפני כ- 25 שנה. כעת אמי קיבלה ירושה מאחיה וברצונה לקנות דירה חדשה לאחי כדי שיתגורר בה ושתהיה על שמו, מבלי למכור את דירתו הנוכחית (היא רוצה להשאיר את דירתו הישנה שיהיה לו רכוש מכיוון שהוא לא התחתן). האם יש הטבות כלשהן במקרה זה או שיצטרך לשלם מיסים? אשמח לדעתך בנושא.

  השב
 • 21:52, 7 במאי 2014

  א ערב טוב. ניתן לקבל פטור חלקי במס רכישה והוא ישלם רק 0.5% משווי הדירה ובתנאי שהוא מתחייב להתגורר בה. כן עליו למלא טופס בקשה להנחה במס רכישה בעת רכישת הדירה ולצרף אישור על נכותו ממשרד הביטחון .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.