מס שבח ומס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • לירן

    נשלח ע"ילירן 14:11, 26 באפריל 2014

    שלום, אני מתכוון לרכוש דירה חדשה מקבלן ולמכור את דירתי הקיימת.(דירה יחידה). כאשר ארכוש יהיו בידי בו זמנית 2 דירות. מהו מס השבח שאצטרך לשלם אם בכלל? ומה מס הרכישה שאצטרך לשלם אם בכלל. דירתי היחידה תמכר ב 1.05 מיליון והחדשה תרכש מהקבלן ב 1.44 מיליון.

    השב
  • 21:31, 7 במאי 2014

    לירן שלום. על מנת לחסוך במס רכישה, אזי בעת קניית הדירה החדשה, עליך לבקש בטופס ההצהרה, הקפאת הפרש מס הרכישה עד מכירת הדירה היחידה שלך (ראה סעיף 49ג' לחוק מיסוי מקרקעין - חזקת דירה יחידה), והדבר ניתן לתקופה של עד שנתיים מרכישתה או בתוך 12 חודשים מקבלת החזקה בדירה החדשה. באשר למס השבח, ככל שמדובר על דירה יחידה ואין ולא היתה בבעלות דירה נוספת או חלק בדירה נוספת העולה על 1/3 חלקים ב- 1.01.14 , הרי שאתה פטור ממס שבח בגין מכירתה.

    תגובה
  • 15:38, 19 במאי 2014

    שלום אם ב1/1014 היה לי חוזה על עוד דירה עם כונה למכור את הראשונה לאחר שעשינו מה שכתבת למעלה בקשר למס רכישה האם כעת שאני מוכר זה נקרא שהיה לי 2 דירות או כיון שזה לא היה בחזקתי רק באמצע בניה זה כמו שזה דירה יחידה תודה

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.