• סמי

  נשלח ע"יסמי 08:10, 27 באפריל 2014

  סמי 13/04/2014 13:22 2 אחים קבלו דירה ללא תמורה מההורים לפני כ 20 שנה. ההורים נשארו לגור בדירה. הורה אחד נפטר לפני מספר שנים והשני נכנס לאחרונה לבית אבות. עכשיו אח אחד רוצה לקנות מהשני את מחצית הדירה. ערך הדירה הוא כ 600,000 ש"ח. לכל אח יש דירה אחת משלו והם ולא קנו או מכרו דירות בשנים האחרונות. האם המוכר צריך לשלם מס שבח או שהוא פטור ? האם הקונה צריך לשם מס רכישה ? סמי

  השב
 • 21:33, 7 במאי 2014

  סמי שלום. המוכר ישלם מס שבח לינארי והקונה ישלם מס רכישה בשיעור 5% מהתמורה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.