פטור ממס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 22:11, 12 במאי 2014

  רכשתי יחד עם בת זוגתי את הדירה לפני שלוש שנים כאשר שליש התקבל במתנה בדירה הזו לא גרתי אף פעם כול התקופה הייתה מושכרת כעת אני רוצה למכור את הדירה העם נדרש לשלם בגינה מס שבח ?? (זוהי דירתנו היחידה )

  השב
 • 11:14, 28 במאי 2014

  משה שלום. ככל שזו דירתכם היחידה ואין בבעלותך או בבעלות בת זוגתך חלק בדירה נוספת (העולה על 1/3), וככל שהמתנה אינה מגיע לכדי מחצית מהדירה, נראה שהנך פטור ממס שבח,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.