החזר מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאור המר

  נשלח ע"יליאור המר 13:27, 27 במאי 2014

  יש ברשותי דירה וקניתי דירה נוספת עכשיו. שילמתי מס רכישה על הדירה השניה. עכשיו אני מעונין למכור/להעביר/להעביר שני שליש מהדירה הראשונה. האם אפשר לקבל את מס הרכישה חזרה? ובאילה מהתנאים הנ"ל? תודה מראש.

  השב
 • 10:53, 28 במאי 2014

  ליאור שלום. ראשית עליך לתת את הדעת לזכאות לפטור ממס שבח בעת העברת חלק מזכויותיך בדירה. להזכירך כי הפטור ניתן במכר כל הזכויות בדירה. באשר למס הרכישה, עליך למכור את דירתך הקודמת בתוך 24 חודש.

  תגובה
 • 19:42, 28 במאי 2014

  מיכאל שלום.
  1.בהעברת 2/3 מהדירה לאימי עלי לשלם מס שבח?
  2.אם אני עושה העברה זו תוך שנתיים, אז ברשותי תהיה דירה + 1/3 דירה. האם אהיה זכאי להחזר מס הרכישה?
  3.האם על אימי יהיה לשלם מס רכישה בקבלת הדירה?
  לעניין, אני מנסה למצוא דרך כדאית, להעביר לאימי 1/3 מהדירה ולחמתי 1/3, במכירה/מתנה, כך שאחזיר את מס הרכישה ששילמתי, ולא לגרום להם להיות בעלי יותר מדירה אחת.
  תודה מראש
  המר ליאור

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.