מס רכוש על מקרקעין - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • צבי

  נשלח ע"יצבי 16:03, 12 ביוני 2014

  קבלתי לפני מספר ימים הודעה מרשות המיסים - מס רכוש מקרקעין על חוב כביכול שאני חב להם. מעולם לא קבלתי מהם הודעה על קיומו של חוב כלשהו. כעת הם מאיימים כי אם לא אשלם להם תוך 30 יום הם ינקטו בהליכי גבייה. האם דרשית חוקית למרות העובדה שמס זה בוטל לפני 13 שנים, דהיינו האם לא חלה התיישנות על חובות כאלה.

  השב
 • 11:15, 16 ביוני 2014

  ראשית עליך לברר מה מהות החוב, על איזה נכס הוטל ומה התקופות בהן מדובר. לאחר בירור כל העובדות , אוכל להתייחס לשאלתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.