ביטול עסקה מול קבלן - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 07:32, 7 ביולי 2014

  שלום, רכשתי דירה מקבלן על הנייר לפני כחצי שנה,אך סיום הפרוייקט צפוי להסתיים בערך עוד כשנתיים וחצי (טרם התקבל היתר בנייה)כשחתמתי על החוזה לא מכרתי את דירתי הראשונה (מתוך מחשבה שאולי כדי להשאיר אותה להשקעה) לכן היה עלי לשלם מס רכישה על דירה שנייה, אך לפני כחודש מצאתי עבודה בעיר אחרת וקצת רחוקה כך שעליי להחליף את מקום מגוריי, שאלתי היא בהנחה שאצליח לבטל את החוזה מול הקבלן ללא קנס,האם במקרה כזה בו החוזה מול הקבלן בוטל אוכל לקבל החזר בגין תשלום מס רכישה מרשות המסים בגין עסקה שלבסוף לא התקיימה. בתודה מראש, יצחק.

  השב
 • 16:37, 22 ביולי 2014

  יצחק שלום, במידה וייחתם חוזה ביטול בינך לבין הקבלן יש סיכוי טוב לקבלת החזר מס הרכישה, עליך ועל הקבלן לחתום על תצהירי ביטול המקובלים במס שבח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.