גג בניין הוא משותף? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אנדריי

  נשלח ע"יאנדריי 13:58, 19 בספטמבר 2013

  שלום, האם יש חוק כלשהו אשר אומר שהגג בבניין הינו משותף? אם לדוגמא ברצוני להרכיב צלחות לווין (כמו צלחת יס) אך בחברה פרטית וועד הבית אינו מסכים לפתוח את הגג כי הוא אומר שהוא לא רוצה, אני יכול לצהיר לו על חוק שהגג זהו שטח משותף לכל דיירי הבית?

  השב
 • 13:03, 23 בספטמבר 2013

  אנדריי שלום. השאלה רלבנטית לפורום מקרקעין ולא לפורום מיסוי מקרקעין. מכל מקום אבהיר כי תשובה לשאלתך בנוגע להגדרת הגג כמשותף אם לא, תוכל למצוא בתקנון הבית המשותף המצוי בלשכת רישום המקרקעין בה מתנהל רישום הזכויות של הדירה והוא גם קובע את המנגנון לקבלת החלטה לגבי שימוש ברכוש המשותף ע"י מי בעלי זכויות בדירה בבית המשותף. עליך לגשת ללשכת רישום המקרקעין ולבקש דיסק של צו הבית המשותף ובכפוף לתשלום אגרה בסך של כ- 32 ש"ח תוכל לקבל את הדיסק ולעיין בו באמצעות מחשב.
  מיכאל אבירם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.