פחת ומס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 18:25, 23 ביולי 2014

  שלום רב, רכשתי דירה בחודש מרס 2014. הדירה מושכרת החל מיולי ב - 8,000 ש"ח ובחרתי במסלול של ל תשלום 10% מס הכנסה. בכוונתי למכור את הדירה. כמה פחת ינוכה. היינו בכמה יורידו לי את שווי הרכישה לצורך מס שבח? תודה מראש

  השב
 • 10:03, 24 ביולי 2014

  יעל שלום. קיימת חובה לנכות פחת במכר דירת מגורים החייבת במס שבח, למשך תקופה בה היא הושכרה לצד ג', גם עם שולם מס כאמור בשאלתך. שיעור הפחת הוא בין 2%-4.5% לכל שנה בה הושכרה הדירה.

  תגובה
 • 12:19, 24 ביולי 2014

  שלום ותודה על התגובה:

  רציתי לשאול בהמשך לתשובתך: בזמן הדיווח למס שבח על השומה העצמית - הדירה טרם הושכרה:

  אבל הדירה כן תושכר החל מיום המכירה יום הדיווח למס שבח - שהוא גם יום לקבלת התשלום הראשון על הדירה
  (מהקונה למוכר שחייב במס שבח):

  א. האם גם במקרה כזה צריך לשלם פחת - כלומר על זה שהדירה תושכר למשך מס' חודשים רק ! לאחר הדיווח למס שבח (מועד המכירה) והדירה עדיין תהיה בבעלות המוכר (כי התשלומים מחלוקים למס' חלקים ורק בתשלום האחרון תימסר הבעלות והחזקה בדירה).

  ב. והאם צריך לשלם פחות על אחזקת הדירה במקרה שהיא לא מושכרת כלל?

  תודה רבה

  שמעון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.