• ליאת

  נשלח ע"יליאת 12:36, 26 ביולי 2014

  שלום רב אנחנו 5 אחים ויש לנו חנות שירשנו מאמי שויי של החנות 200,000 שקל שאלתי כזאת במידה והאחים כולנו נימכור את החנות האם נשלם מס על המכירה של החנות ? וכמה מס נשלם?

  השב
 • 16:07, 5 באוגוסט 2014

  ליאת שלום. במכר חנות חל חיוב תשלום מס שבח, גם היא התקבלה בירושה, להבדיל ממכירת דירת מגורים יחידה שהתקבלה בירושה. שעור המס החל, תלוי בשנת הרכישה של החנות. לצורך חישוב המס יש לפרט את מועד הרכישה, סכום הרכישה והוצאות שהוצאו להשבחתה במהלך תקופה הבעלות. לקבלת תשובה בנוגע לסכום המס המדויק, עליכם לפנות לייעוץ פרטני , מאחר ולא ניתן להשיב על שאלות מורכבות של חישוב המס בפורום. מיכאל אבירם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.