הגדרת דירה יחידה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 19:55, 27 ביולי 2014

  שלום, ברצוני לברר האם דירה שברצוני לרכוש כעת תחשב דירה יחידה (לפי סעיף 9(ג1א)(2)(ב)). ביום הרכישה כבר מכרתי את הדירה הקודמת שלי (שהייתה דירה יחידה) ומסרתי את החזקה. הקונה טרם השלים את הליכי הרישום בטאבו. תודה

  השב
 • 16:26, 5 באוגוסט 2014

  יניב שלום. שאלת הבעלות בדירה נוספת נבחנת במועד חתימת הסכם הרכישה והסכם המכר, מאחר ומועד הסכם המכר שלך קדם למועד הרכישה של הדירה החדשה , הרי שזו נחשבת דירתך היחידה ואין משמעות להעדר רישום הבעלות בדירה הקודמת ע"ש הקונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.