ריבית והצמדה בהיטל השבחה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 16:01, 31 ביולי 2013

  מכרנו בית והסתבר שבשנת 2003 אפשרו להרחיב את הבנייה. כמובן שעכשיו אנו צריכים לשלם היטל השבחה. אך אנו נדרשים גם לשלם ריבית והצמדה - מעולם לא קיבלנו הודעה על תשלום כזה. האם זה חוקי לבקש ריבית והצמדה על תשלום שמעולם לא הודיעו לנו עליו? הם יש אפשרות להתמקח על כזה דבר? תודה

  השב
 • 19:14, 1 באוגוסט 2013

  שלום דינה, את שאלתך יש להפנות לפורום העוסק בנושא דיני תכנון ובניה המנוהל ע"י עו"ד סולמונוב.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.