• זיו

  נשלח ע"יזיו 10:24, 27 באוגוסט 2014

  אין ברשותי דירה. קיבלתי בירושה יחד עם 2 אחים שלי 3 דירות מקבלן שעדיין בבניה (עיסקת קומבינציה) כל אחד שליש. שלושת הדירות ימכרו והתמורה תתחלק בין שלושתנו בחלקים שווים. לאחים יש דירות בבעלותם. האם אחוייב במס שבח?

  השב
 • 11:07, 27 באוגוסט 2014

  זיו שלום, הוראת הפטור לדירה יחידה חלה על מכירת חלק בדירה העולה על 1/3 , על כן אינך פטור ממס. עם זאת הנך זכאי למס מוטב אך זאת רק אם תמכור את הדירות אחרי קבלת טופס 4.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.