מכירת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 20:07, 23 בספטמבר 2013

  בבעלותי שתי דירות באחת אני גר ושניה משכיר. לא מכרתי דירה בארבע שנים האחרונות אני רוצה למכור דירה אחת. במידה ואמכור לפני 01.01.2014 האם אקבל פטור מלא ממס שבח ? במידה ואמכור אחרי 01.01.2014 האם אשלם מס שבח ? בתודה וחג שמח אלכס

  השב
 • 20:04, 29 בספטמבר 2013

  אלכס שלום. ככל שתמכור דירה אחת לפני 1.1.14 ובלבד שהדירה הנמכרת לא התקבלה במתנה (אזי יהיה עליך לחכות לתום תקופת הצינון הקבועה בחוק) ולא מכרת דירה בפטור ממס במהלך 4 שנים החולפות (לרבות מי מהתא המשפחתי - בת זוגתך וילדיך מתחת לגיל 18 שנים) הרי שהנך זכאי לפטור ממס שבח. במידה ותימכר את הדירה לאחר 1.1.14 תחוייב במס בשיעור של 25% על השבח שנוסף לדירה החל מיום 1.1.14 ואילך, עד למועד המכירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.