מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 09:52, 7 באוקטובר 2014

  זוג נשוי שרוכש דירה , כאשר לבעל ישנה דירה עוד מלפני הנשואים , כעט מעוניינים לרכוש דירה נוספת , מהו אחוז מס הרכישה (עבור האישה זו דירה ראשונה)?

  השב
 • 13:36, 7 באוקטובר 2014

  שי שלום, במידה ונחתם בין הצדדים הסכם ממון הקובע כי לאישה אין כל חלק בבעלות בדירת הבעל, אזי האשה תשלום מס רכישה כדירה יחידה (על חלקה בדירה החדשה) ואילו הבעל ישלם כדירה שניה. חשוב לציין כי חישוב המס ייעשה על מלוא סכום הדירה ואח"כ יחלוק סכום המס לשניים, לגבי כל אחד מבני הזוג, לפי הדין החל עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.