פטור מלא על דירת מגורים יחידה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 15:54, 1 בנובמבר 2014

  האם בעל דירה מגורים אחת [בעלות 100אחוז] שלא מכר ולא קנה דירה ב- 20 שנים האחרונות, מאבד את הזכות לפטור מס שבח מלא על הדירה הנ''ל בגין שקיבל ירושה של שליש בכל אחת מדירת ירושה - סה''כ 3 דירות ירושה . [3 שלישים - בכל דירה שליש].

  השב
 • 10:49, 9 בנובמבר 2014

  צרות של עשירים... :-)

  תגובה
 • 16:22, 9 בנובמבר 2014

  צרות של אנשים שעבדו קשה במשך שנים והגיעו להישגים.

  תגובה
 • 10:59, 9 בנובמבר 2014

  עופר שלום, בהתאם להוראות החוק, חלק בדירה שאינו עולה על שליש , לא נחשב כדירה נוספת ועל כן הנך זכאי לפטור במידה והנך בעלים של דירה אחת (מזכה), אך בסייג שהדירות האחרות לא מצויות בבית מגורים אחד והרישום אינו במושע, אחרת יש שיקול דעת למנהל לראות בשלוש הדירות כדירה אחת והדבר מהווה דירה נוספת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.