מיסוי על 2 דירות בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • נעמי

  נשלח ע"ינעמי 21:21, 12 בנובמבר 2014

  אנחנו 3 אחים יורשים של 2 דירות של אמא.מה גובה המיסוי שיש לשלם אם מוכרים דירה אחת? אם מוכרים את 2 הדירות? האם חלים מיסים אם כל אחד מהיורשים מקבל דירה ולא מוכר אותה? תודה על ההכוונה נעמי

  השב
 • 12:43, 13 בנובמבר 2014

  נעמי שלום. על מנת שאוכל להשיב על שאלתך הנוגעת בגובה המס וחישובו, נחוצים לי פרטים נוספים, כגון , מועד הרכישה של הדירות, התמורה ששולמה, הוצאות ששולמו ובירור בעלויות בדירות נוספות של הירושים. מאחר והמדובר על מיסים, והחישוב על בסיס אישי,חשוב לקבל יעוץ פרטני לכל אחד מהנישומים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.