חישוב מס לינארי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עפרה

  נשלח ע"יעפרה 09:00, 19 בנובמבר 2014

  בוקר טוב, נושא המס הלינארי לא ברור לי (עקרונית). אני מעוניינת למכור דירה שקיבלתי במתנה לפני 10 שנים ב-2.5 מיליון ₪. היא נקנתה ע"י הוריי כמה שנים לפני כן (בשנת 2000) במחיר 1.5 מיליון בערך. אני רוצה למכור ביום 1.1.2015. יש לי עוד שתי דירות, איך עליי להעריך את מס השבח שאצטרך לשלם?

  השב
 • 13:54, 19 בנובמבר 2014

  עפרה שלום. מפאת מורכבת חישוב מס השבח, אשר תלוי בין היתר בפרטים רבים שיש לברר קודם החישוב, לרבות נכוי ההוצאות ששולמו במהלך תקופת הבעלות, אין אפשרות להשיב על שאלתך במסגרת הפורום, אלא ביעוץ פרטני בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.