מכר בין אחים- ירושה צלפני חמישים שנה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • נירית

  נשלח ע"ינירית 12:45, 28 בספטמבר 2013

  ירשתי 1/8 קרקע במגרש עם זכויות בניה לפני חמישים שנה. המגרש בבעלות משותפת מאז שלי ושל אחי. אם אמכור את השמינית שלי לאחי היום, במסגרת פירוק שיתוף של הקרקע שמקורה בירושה, האם אחוייב במס שבח? המגרש נותר כפי שהוא מאז ולא נעשו בו שינויים. אופציה שניה תהיה עסקת חליפין שאני אתן לאחי את חלקי והוא יקנה לי מקרקעין במתנה. האם שתי העברות אלו יחויבו במס שבח?

  השב
 • 19:46, 29 בספטמבר 2013

  נירית שלום, מכירת המגרש תחוייב במס שבח מכל מקרה, לרבות ב"עסקה" השניה מאחר ולא מדובר "במתנה" אמיתית אלא בחליפין בתמורה, כלשונך. אם זאת ניתן למצוא פתרונות עפ"י חוק שימקסמו את התמורה שתופק ממכר המגרש, לשם כך עליך להיווץ עם עו"ד מומחה בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.