הסכם ממון המייחס דירה אלי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 16:05, 22 בדצמבר 2014

  שלום יש לי דירה על שמי מלפני הנישואים. הדירה נרכשה מכספי בלבד, השכירות בגינה נכנסת לחשבון שלי, והיא רשומה אך ורק על שמי. העובדה שדירה זו היא רכושי הבלעדי ולא של אשתי נקבעה בינינו בהסכמה שבעל פה. כעת אני ואישתי מעוניינים לרכוש דירה יחדיו. עבורה תהא זו דירה ראשונה. על מנת להינות מפטור על חלקה במס הרכישה - האם אנחנו נדרשים להציג הסכם ממון בכתב המייחס את הדירה שעל שמי אלי? האם ניתן להמציא הסכם זה אחרי הנישואים או שזה מאוחר מדי? תודה אמיר

  השב
 • 17:46, 1 בינואר 2015

  אמיר שלום. בהתאם לפס"ד פלאם אתה זכאי לבקש תשלום מס רכישה מופחת בגין חלקה של אשתך - כדירתה היחידה. ייצגתי בעבר עסקה דומה לשלך והלקוח קיבל את הנחה, גם ללא הצגת הסכם ממון. אך, למען הזהירות אני ממליץ לפנות בשאלה לבירור מוקדם לנציבות המס בירושלים - למנהל מחלקה המקצועית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.