עתירה נגד הערכת הוראת שעה - מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 11:13, 27 בדצמבר 2014

  שלום, אני תוהה עד כמה הארכה זו חוקית. מחד אני מבין את ההתבססות על סעיף 38 לחוק יסוד הכנסת, ומאידך מה אמורים לעשות אנשים כמוני שחתמו על זכרון דברים ימים ספורים לפני ההודעה תוך התבססות על מס רכישה צפוי, וכעת יש לשלם כמה עשרות אלפי שקלים יותר... אני נמצא במצב בו מצד אחד אין לי את הכמה עשרות אלפי שקלים האלה, ומצד שני אני לא יכול להפר את הזכרון דברים כי זה הרבה יותר יקר... האם לדעתכם יש פה מקום לעתירה לבג"צ ? גיא

  השב
 • 17:57, 1 בינואר 2015

  נא פנה לפורום המשפט המנהלי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.