מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 19:49, 28 בדצמבר 2014

  בדקתי את המדרגות למס רכישה לדירה שהיא יחידה או לדירה נוספת כפי שמופיע בחוק ושאלתי היא כזאת. אני יודעת שלפני כמה שנים מי שמכר דירה בארבע שנים הקודמות לעסקה היה נחשב כאילו הדירה שהוא רוכש היא דירה נוספת. האם גם היום החישוב הוא כזה. לצורך העניין- אני מוכרת את דירתי בשבוע הבא ורוצה לרכוש דירה מיד לאחר מכן והיא שווה 1020000. האם אהיה מחוייבת ב- 5% מס רכישה או שאני פטורה כיום מהתשלום הזה ונחשב לי כאילו זוהי דירתי היחידה? תודה, איילה

  השב
 • 23:38, 10 בפברואר 2015

  איילה שלום. חישוב מס הרכישה נעשה במועד חתימת ההסכם, ובמועד זה נבחנת גם שאלת בעלות נוספת בדירה, לכן במידה ובמועד רכישת הדירה אינך בעלת דירה נוספת, (לא משנה מתי מכרת את דירתך- אפילו יום לפני הרכישה) לא תחויבי בתשלום מס רכישה כדירה שניה, אלא יחידה.
  מיכאל אבירם , עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.