מס רכישה על רכישת דירה עם שותפים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:29, 31 בדצמבר 2014

  שלום רב, אני ועוד שלושה חברים (סך הכל ארבעה) מעוניינים לקנות דירה כאשר לכל אחד מאיתנו 25% מהבעלות. לכולנו אין נכס בבעלותנו. לאחר שקראתי את החוק, אני מבין שלפי הגדרת "דירה יחידה" , אם ברצוני לרכוש בעתיד דירה בעצמי ובבעלותי , לא יחשיבו לי את הדירה שיש לי 25% עליה כדירה נוספת. לכן אני מסיק שאם 25% דירה לא נכנס להגדרת "דירה יחידה", אז לא נצטרך לשלם מס רכישה כעת, כשנקנה את הדירה בשותפות של ארבעה. השאלה היא האם נצטרך לשלם מס רכישה כשנרכוש דירה בשותפות?

  השב
 • 23:34, 10 בפברואר 2015

  משה שלום. אכן תצטרכו לשלם מס רכישה אשר יחושב כדלקמן: חישוב מס רכישה על מלוא שווי הדירה - לפי נסיבות של כל אחד מכם (האם זו דירתו היחידה או נוספות) ואת הסכום מחלקים ל- 4. מיכאל אבירם , עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.