מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מוני

  נשלח ע"ימוני 10:16, 2 בפברואר 2015

  שלום אני עומד לקנות דירה עבור בני ( בן 30 רווק) שתירשם על שמו. בבעלותי דירה . האם במקרה כזה יש לשלם הוצאות נוספות מעבר למחיר הדירה לבן שבשבילו זו דירה ראשונה אם התשובה שלילית - טוב אם יש לשלם מס - כמה עלי לשלם בהנחה שמחיר הדירה הוא 1,200,000 ש"ח תודה מראש מוני

  השב
 • 23:10, 10 בפברואר 2015

  מוני שלום. מאחר והדירה תירשם ע"ש הבן וזו דירתו היחידה, הרי שהבן יהיה פטור ממס רכישה עד לגובה מדרגת המס הראשונה שהנה עולה על שווי הדירה המדוברת. מעבר לכך אציין כי מאחר ואתה זה שמשלם עבורה, הדירה תיחשב כדירת מתנה לבנך ועל הבן להמתין תקופת צינון הקבועה בחוק כדי שיתאפשר לו למכור הדירה בעתיד ללא חיוב במס שבח.
  מיכאל אבירם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.